Ciemno czerwone rumieńce


Pytanie 

Na mojej twarzy pojawiają się ciemno czerwone rumieńce. Wystarczy, że spędzę trochę czasu na słońcu lub zdenerwuję się. Przeraża mnie myśl, że taki kolor twarzy mógłby pozostać mi na stałe. Jak pielęgnoawać moją skórę?

Odpowiedź kosmetologa
Tendencja powstawania rumienia, o którym Pani pisze dotyczy skóry nadwrażliwej oraz skóry naczyniowej z tendencją do trądzika różowatego.
Skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, nejlepsze będą kosmetyki do cery wrażliwej i nadwrażliwej, które zawierają składniki łagodzące. Pozbawione są natomiast drażniącego skórę alkoholu oraz alergenów. Do mycia zalecam płyn micelarny, który używamy bez wody; raz w tygodniu proszę nałożyć maseczkę łagodzącą. Jeżeli częstotliwość wypieków zwiększy się radzę zacząć stosować produkty do cery naczynkowej, pomogą wzmocnić i uszczelnić naczynia. Warto zaobserwować jakie czynniki wpływają drażniąco na skórę i starać się ich unikać. Zdecydowanie zaleca się unikać korzystania z solarium, przebywania długo na słońcu, nagłych zmian temperatury, picia czerwonego wina. Proszę zwrócić też uwagę czy któryś ze stosowanych kosmetyków nie podrażnia skóry.

Przykładowe produkty dla Twojej cery
Bandi Eco Skin Care Kojący Krem SPF 25
Bandi Delicate Care Maska łagodząca
Loreal Triple Active Glov Krem do cery suchej i wrażliwej

  • Bandi - żel myjący
  • Bandi - maska łagodząca
  • Loreal - triple active

infolinia 888-905-906