Przebarwienia

  • Bandi krem z filtrem SPF30

  • Organic series serum rozjasniajace przebarwienia

  • Natural Way ekstrakt z hibiskusa


  Pytanie
  Po letnich wakacjach na zachodzie Europy, na twarzy zrobiły mi się brzydkie przebarwienia. Czy da się je zlikwidować? (Ktoś zasugerował mi, że zawinić mogły tu tabletki antykoncepcyjne, czy to prawda?).

  Odpowiedź kosmetologa
  Zacznę od sprawy tabletek antykoncepcyjnych - rzeczywiście przy stosowaniu tego typu leków należy unikać kąpieli słonecznych i solarium. Latem bezwzględnie zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem ochronnym tzw. blokerów (SPF 50).
  Wracając do pierwszej części pytania, czyli możliwości likwidacji przebarwień. Istnieje kilka rodzajów zabiegów rozjaśniających. Trudno jednoznacznie określić czy da się je u Pani zlikwidować ponieważ jest to zależne między innymi od stopnia zmian, reakcji skóry na zabieg, na pewno zmiany będą jaśniejsze. W gabinecie kosmetycznym można skorzystać np. z zabiegów z kwasami owocowymi (AHA), zabiegów wybielających, mikrodermabrazji. Wszystkie te metody wymagają przeprowadzenia serii zabiegów.
  Do pielęgnacji domowej również zaleca się środki rozjaśniające przebarwienia, na noc można stosować np. krem złuszczający z kwasami owocowymi.
  Na dzień bez względu na pogodę proszę używać krem z filtrem UV o sile SPF20 i wyższe.

  Polecane produkty
  Bandi Professional Krem Ochronny z Probiotykami SPF30
  OrganicSeries Organiczne Serum do Cery z Przebarwieniami 50ml
  Natural Way Ekstrakt z Hibiskusa na przebarwienia 30ml

infolinia 888-905-906