Czy emolienty są lepsze od innych płynów?


Pytanie

Lekarz zalecił mi kąpanie i balsamowanie mojej rocznej córeczki w emolientach. Zauważyłam, że ich ceny są dość wygórowane. Czy rzeczywiście kosmetyki te działają lepiej od zwykłych płynów do kąpieli?

Odpowiedź kosmetologa 
Zacznę od wyjaśnienia co to są emolienty.
Emolienty to produkty przeznaczone dla osób o skórze bardzo suchej, alergicznej, skłonnej do atopowoego zapalenia skóry (AZS), łuszczycy. Ich zadanie to utrzymanie wilgoci w skórze i zapobieganie przed jej utratą. Dzięki zawartości między innymi płynnej parafiny tworzą na skórze film ochronny, który zmniejsza przeznaskórkową utratę wody.
Odpowiadając na drugą część Pani pytania: czy emolienty są lepsze od zwykłych płynów do kąpieli powiedziałabym zależy dla kogo. Osoby, które nie mają problemów z wyżej wymienionymi problemami mogą stosować inne produkty i bedą zadowolone. Mogą  wybrać np. kosmetyki organiczne zawierające naturalne olejki, które mają działanie pielęgnujące.
Nie napisała Pani dlaczego lekarz zalecił stosowanie emolientów ale widocznie widział taką potrzebę. Poniżej podaję kilka emolientów polskich producentów, które cieszą się dużym powodzeniem i przynoszą pożądane efekty.


infolinia 888-905-906